Sunday, December 11, 2005

Bosnae - Mexico DF 7:5

Image hosted by Photobucket.com

Zna se ko je gazda u kuci!
Utakmica koja je nosila epitet derbija je uistinu i bila ravna derbiju. Prvo poluvrijeme izuzetno cvrsto. Mexico je povelo sa 1:0, da bi ubrzo Bosnae izjednacili i taj rezultat je ostao sve do kraja prvog poluvremena kad je Agnes iz Penala postigao vodeci pogodak za Bosnae. Utakmica je bila izuzetno napeta a razlog iskljucive napetosti je vjerovatno zato sto je ekipa Mexica naturila svoju igru koja je prepoznatljiva po brzom tempu. Ipak na samom pocetku drugog poluvremena, Bosnae u 2 brza kontra-napada u tandemu Agnes-Safet postizu golove, te time i pobjeda sve manje dolazi pod upitnik. Mexico ipak i dalje odrzeje pritisak, ali konacan rezultat je glasio 7:5. Odbrana Bosnae u zadnjih 10ak minuta je odlicno oduprijela pritisku Mexica a posebno se iskazao mladi Adnan.
Bosnae ovom pobjedom ostaje neporazena, te sa 3 pobjede iz 3 utakmice i gol razlikom 27:9 cvrsto stoji na prvom mjestu na tabeli.

Igrali su: Islam, Adis, Emir, Juso, Adnan, Bojan, Mirsad P., Mirsad B., Agnes, Marshall, Nihad, Safet

Strijelci: Safet x3, Agnes x3(2 pen), Mirsad B. x1