Blogger i forum raje iz Houstona!

Monday, July 31, 2006

BOSNAE : SUD AMERICANO 7:5

Prije, na pocetku utakmice i na kraju prvog poluvremena nije bilo previse razloga za optimizam, stvari nisu isle kako smo ocekivali i izgledalo je da je, inace solidna ekipa Sud Americano, na pragu velikog iznenadjenja. A iznenadjenje bi bilo da su uspjeli po drugi put nas pobijediti i osvojiti prvo mjesto, kolo prije kraja.
Poceli smo utakmicu bez trojice standarnih igraca iz prve postave, dali prvi gol i onda stali. Protivnik poravnava rezultat na 1:1 da bi ubrzo bilo 3:1 za S.A. i tim rezultatom zavrsava prvo poluvrijeme. Na njihovu veliku zalost to je sve su uspjeli da urade jer u drugom poluvremenu na terenu je postojala samo jedna ekipa, BOSNAE. Nakon prilicno slabe i nepovezane igre u prvom poluvremenu, drugo smo odigrali kao preporodjeni i pokazali kako sampioni igraju i po cemu se razlikujemo od ostalih ekipa. Kao i uvijek podrska sa tribina nije izostala i utakmica je krenula jednim drugim tokom, ovaj put su momci u bijelim dresovima odigrali kako i dolikuje sampionima.
Vrlo brzo smo uspjeli da izjednacimo i povedemo i u dramaticnom finisu postignemo i sedmi gol samo par sekundi prije kraja sto bi trebalo da nam osigura novu titulu prvaka.
Nas debi u novim bijelim dresovima je bio vise nego uspjesan, pobjedili smo jednu mladu i dobru ekipu koja zasluzuje sve cestitke za borbenost i fair play.
Odlicna utakmica, izvanredna atmosfera, veliki broj navijaca oba tima, korektno sudjenje i zasluzena pobjeda su kratak rezime jedne lijepe veceri u West Houston Indoor.