Blogger i forum raje iz Houstona!

Monday, July 17, 2006

Bosnae - Espana 10:6

Bosnae je uspjela da pobjedi u mecu koji je opravdao zvanje derbija. Dugo vremena Bosnae nije imala ovako dobru i napetu utakmicu kao protiv ekipe Espana. Debitant u ekipi za ovu utakmicu je bio Nedzad Dzozlic zvani Dzozla, koji je znalac fudbala svoje vrste. Nije mu trebalo dugo da postigne i svoj prvi pogodak u ekipi, da budem tacan, trebale su mu samo dvije minute. 5 minuta poslije Bosnae je povela i rezultatom od 2:0 medjutim do kraja poluvremena ekipa Epsane poravnava rezultat na 3:3. U drugom poluvremenu Bosnae opet pocinje bolje i rezultat se dize na 8-4 nakon dobrih 15 minuta od kreatora igre Vedada Hadzajlica. Pri tom rezultatu dolazi do opustanja u igri te Espana vraca rezultat na 8-6 i pri tom rezultatu Denis, brani nekoliko dobrih prilika Espane te brani i penal. Zatim slijede jos 2 gola Emira Sijercica koji postize na svoj preboznatljiv brobojan nacin.
Konacan rezultat 10-6 je odlican rezultat za ostatak sezone, te veliki podstrek za dalju borbu za prvo mjesto. Posto je Copperfield uspio da pobjedi Sudamerikano, sada sve tri ekipe Bosnae, Sudamerikano i Copperfield imaju podjednake sanse za prvo mjesto. Sve ce bit odluceno upravu u tim utakmicama gdje ce se Bosnae sastati sa obje ekipe.