Blogger i forum raje iz Houstona!

Saturday, February 25, 2006

Kosarka: Bosna - Partizan 93:90

KK Bosna Sarajevo je danas uspjela da pobjedi prvoplasiranu ekipu Goodyear Lige, ekipu Partizana. To je bila jedna fenomenalna utakmica pred 8,000 gledalaca u dvorani "Mirza Delibasic" u Sarajevu. Bosna je odigrala bolje prvo poluvrijeme i imala rezultat 51-44 na poluvremenu. Medjutim u toj kobnoj trecoj cetvrtini, Partizan smanjuje razliku te prelazi u vodstvo, da bi u zadnjoj cetvrtini Partizan vodio i po 10 razlike. Igraci Partizana su u trecoj cetvrtini pogodili sve sto se moglo pogoditi, nadigravsi igrace Bosne pod kosem i sutajuci za 3 poena. Kada su svi mislili da vise Bosna nema sansi da se vrati, 4 minute do kraja, pri vodstvu Partizana od 8 poena, trojkama Vasiljevica i Kovacevica Bosna se vraca u igru. U samom finisu Bosna postize 3 poena sutem Kovacevica i sa rezultatom od 93-90 osigurava 8 mjesto koje vodi direktno u play-off. Nakon ove pobjede nastaje ludilo u "Skenderiji" a naravno popraceno ovacijama Sabahudina Topalbecirevica.